Hea teada!
 
Enne teenuste teostamist palun tutvu koroonaviiruse haigusega!   

Koroonaviiruse haigus (COVID-19) on nakkushaigus, mida tekitab viirus nimega SARS-CoV-2.

COVID-19-sse haigestunutest enamiku sümptomid jäävad kergeks kuni mõõdukaks ja nad paranevad eriravi vajamata. Mõned haigestuvad siiski raskemalt ja vajavad haiglaravi.

Viirus võib levida köhimisel, aevastamisel, rääkimisel, laulmisel ja hingamisel nakatunu suust või ninast lenduvate vedelikupiiskadega. Lisaks nähtavatele piiskadele levib viirus ka silmale nähtamatute aerosoolipiiskadega.

Nakatuda võib nii COVID-19 haige läheduses viirust sisse hingates kui ka saastunud pinda puudutades ja seejärel sama käega silmi, nina või suud katsudes. Siseruumides ja rahvarohketes kohtades levib viirus kergemini.

 

Teenuse teostaja on vaktsineeritud ja omab tõendamiseks vaktsiinipassi.

 

Teenuse teostaja ei nõua kliendilt vaktsineerimist, küll aga kui sa oled ise nakatunud või on objektil (nt kodus, ehitusobjektil jne) olnud kokkupuude nakatunuga, siis palun teata viivitamatult ka teenuse teostajat ennem kui algab töö, et ennetada edasi nakatumist.

Covid-19 viiruse haigustunnused

  • Sagedased sümptomid: palavik, köha, väsimus, maitse- või haistmismuutused

 

  • Harvem esinevad sümptomid: kurguvalu, peavalu, lihas- või liigesvalu, kõhulahtisus, nahalööve või sõrmede või varvaste naha värvimuutus, silmade punetus või sügelus

Kui sul on Koroonaviiruse haigus COVID-19 ja ei tea, kuidas tegutseda, siis palun tutvu juhistega siin lingil https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

 

Kriisist saad lugeda täpsemalt siit https://www.kriis.ee/et 

Soovides parimat!

Saarehituse tiim.